Zpět na články

ADRA pomáhá

„V prvních dnech po bleskových záplavách jsme distribuovali potravinovou a materiální pomoc. Průběh distribuce byl založen na vzájemné komunikaci mezi působícími nevládními organizacemi, starosty obcí a krizovými štáby zřízenými obecními úřady. V tuto chvíli už je oblast plně zásobená a neevidujeme významné nedostatky u žádných materiálních položek. Teď přijdou na řadu finance, které budou potřeba na obnovu domácností.“ vysvětluje hlavní koordinátor povodňových aktivit Josef Koláček.

zdroj: Archiv

Dobrovolníci v terénu pomáhají s odklízením škod. Podle koordinátorky dobrovolníků Pavlíny Pejlové ADRA eviduje více než 1300 registrovaných dobrovolníků. „Skutečný počet může být až o desítky vyšší. Ne všichni zájemci nejprve kontaktují naše povodňové centrum, i když je k tomu vybízíme. Aby byla práce co nejefektivnější, je potřeba plánovat. Bez reálných čísel se však plánuje těžko.“ Zájemci o dobrovolnou práci na odklízení následků v postižených oblastech by měli nejprve kontaktovat centrum ADRA v Liberci na telefonní lince 731 705 002, anebo svou nabídku specifikovat v emailu zaslaném na adresu dobrovolnici@adra.cz. Povodně 2010

Práce probíhají v domácnostech i na přilehlých pozemcích. Od prvního úklidu se přechází na vysoušení a oklepávání omítek. Pět týmů, složených ze zkušených terénních pracovníků ADRA a profesionálních psychologů z řad jednotek Integrovaného Záchranného Sboru, v terénu poskytují psychosociální pomoc. Podpůrnými rozhovory a psychosociální intervencí pomáhají postiženým spoluobčanům překonat vzniklý stres.

ADRA se bude opět podílet na přímé finanční pomoci rodinám. Ředitel organizace ADRA Jan Bárta potvrdil smluvenou spolupráci se společností Člověk v tísni„Finančních prostředků je méně, než tomu bylo například při loňských povodních na Novojičínsku. Postižená oblast je naproti tomu znatelně rozsáhlejší. Je potřeba finanční pomoc co nejlépe rozvrhnout.“ Povodně 2010

Lidé mohou stále pomoci prostřednictvím konta pomoci 4028 4028/0300, variabilní symbol 391, anebo zasláním dárcovské sms Nadace ADRA ve tvaru DMS ADRA na telefonní číslo 87777. Děkujeme všem organizacím, firmám i drobným dárcům, kteří se společně s organizací ADRA snaží pomoci.

 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články