Bleskovky

  • 10:55 Lídrem hnutí ANO do voleb do Evropského parlamentu bude podle očekávání současná europoslankyně Dita Charanzová. Výbor hnutí to jednoznačně podpořil, řekl dnes na celostátním sněmu předseda ANO a premiér Andrej Babiš. Doufá v to, že hnutí eurovolby vyhraje. Charanzová měla podporu i z řady krajských sněmů.
  • 10:22 Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek vyzval evropské spojence, aby si "vzali zpět" přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí. Prezident na twitteru napsal, že "chalífát stojí před zánikem".
  • 09:46 Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala konzervativní poslance, aby v národním zájmu překonali rozpory ohledně vystoupení země z Evropské unie. 
  • 08:32 Britské regionální aerolinky Flybmi, které provozovaly pravidelné linky i z Brna do Mnichova, zkrachovaly a s okamžitou platností zrušily všechny lety. Zdůvodnily to mimo jiné nárůstem cen paliv v poslední době i nejistotou, která panuje kolem chystaného odchodu Británie z EU.
  • 16. 2. 20:31 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali separatisté na podporu katalánských politiků souzených v Madridu kvůli předloňskému referendu o nezávislosti tohoto autonomního regionu. Podle místní policie se demonstrace účastní na 200 tiduc lidí, podle organizátorů přišlo půl milionu lidí, informoval deník La Vanguardia.

Další bleskovky