Zpět na články

Auto smetlo v Praze na zastávce dívku, která zraněním podlehla. Řidič je na útěku

Osobní auto v úterý ráno srazilo a zabilo v Praze na náměstí Kinských jednadvacetiletou dívku, která stála na autobusové zastávce poblíž Švandova divadla. Řidič od nehody utekl, policie po něm pátrá.

Policejní vůz (ilustrační foto) Policejní vůz (ilustrační foto), zdroj: Isifa.com

Policisté pátrají po čtyřiadvacetiletém Marku Půčkovi, který je asi 185 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu a krátce střižené hnědé vlasy. 

"Jeho zvláštním poznávacím znamením je tetování. Na vnitřní straně levého předloktí má nápis Smíchov, na pravé noze vyobrazenou černou ovci s nápisem Black Sheep, v horní části zad nezjištěný nápis a v dolní části zad motiv modlících se rukou," stojí v popisu policie. Podle posledních informací by se měl pohybovat se psem bojového plemene. Svědci mohou informace o podezřelém volat na linku 158. 

Nehoda se stala krátce po 05:30. Přivolaní zdravotníci se podle mluvčí policie Rösslerové snažili mladou ženu zachránit, její zranění byla ale natolik vážná, že jim na místě podlehla. 

Na případu od rána pracuje několik desítek policistů, kterým pomáhají třeba pracovníci dopravního podniku nebo strážníci. Všichni prohledávají vytipovaná místa a lokality možného pohybu hledaného řidiče. 

Řidiči od nehod utíkali v posledních dnech častěji

Podle úterních statistik, které zveřejnilo policejní prezidium, v prvním pololetí letošního roku ujelo od nehody 6725 viníků havárie, což je téměř pětina všech dopravních nehod. Podle policie je to mírný meziroční nárůst o 3,5 procenta. "Šest osob přišlo vlivem takovýchto dopravních nehod o život," doplnil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. 

Případů, kdy řidič z místa havárie uteče, se v posledních týdnech stalo několik. V neděli 20. července zranil osobní vůz v Hybernské ulici v Praze šest chodců. Z místa nehody řidič utekl. Policie ho dopadla, za trestné činy neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví mu teď hrozí až osm let vězení. 

Rovněž v červenci dvaadvacetiletý muž z Jáchymova v obci Otovice u Karlových Varů srazil a vážně zranil cyklistu. Podle policie se z místa nehody snažil ujet, navíc byl pod vlivem drog. Nyní mu hrozí pět let za mřížemi. Jen o několik dní dřív pak někdo v Hrádku nad Nisou srazil jednadvacetiletého chodce, který následkům zranění podlehl. Také tento řidič z místa nehody ujel. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články