Bleskovky

  • 18. 10. 19:59 Na jihu Ruska se dnes při cvičném letu zřítil letoun L-39, jehož výrobcem je český podnik Aero Vodochody. Stroj podle agentury TASS spadl do Azovského moře, dvoučlenná posádka se katapultovala a záchranáři po ní v moři pátrají. Za příčinu ruská armáda předběžně označila technickou závadu.
  • 18. 10. 19:26 Ruský prezident Vladimir Putin dnes varoval Ukrajinu, aby nešla ve stopách gruzínského exprezidenta Michaila Saakašviliho, za jehož vlády Gruzie po válce s Ruskem ztratila značnou část svého území. Ruská odveta za gruzínskou ofenzivu proti vzpurné Jižní Osetii v roce 2008 vedla k ruskému uznání "nezávislosti" Jižní Osetie a rovněž Abcházie, obě provincie jsou od té doby faktickým protektorátem Moskvy.
  • 18. 10. 18:57 Policie obvinila deset lidí v souvislosti s provozováním nelegálních kvízomatů. Při domovních prohlídkách zajistila ve spolupráci s celníky zhruba deset milionů korun v hotovosti, dalších 120 tisíc korun v cizích měnách a zlaté mince. Za neoprávněné provozování hazardní hry hrozí až desetileté vězení, u organizované zločinecké skupiny může být trest ještě vyšší.
  • 18. 10. 18:25 Europoslanec Miroslav Poche skončí jako politický tajemník na ministerstvu zahraničí k 1. listopadu. Ministr Tomáš Petříček (ČSSD) s ním bude o jeho budoucím angažmá na ministerstvu jednat příští týden. Podle něj by tam mohl dále působit jako externí poradce pro evropskou agendu.
  • 18. 10. 17:40 V Klatovech se na sestavení povolební koalice dohodla vítězná ODS s druhými Nestraníky. V zastupitelstvu se 27 mandáty bude mít 15 hlasů. Starostou by měl nadále být Rudolf Salvetr, který stojí v čele dvaadvacetitisícového města od roku 2006. Změny by neměly nastat ani na postech místostarostů.

Další bleskovky