Zpět na články

Babákovy finance jsou v pořádku, má obnovené členství ve VV

Předsednictvo vládních Věcí veřejných dnes obnovilo Michalu Babákovi členství ve straně. Poslanec ho měl pozastavené od konce května kvůli informacím, že nedostatečně doložil původ peněz na sponzorské dary. Výsledek auditu provedeného externí firmou ale minulý týden uvedl, že jsou Babákovy finance v pořádku. O Babákově návratu do řad VV strana informovala v tiskovém prohlášení.

zdroj: Mediafax

Rozhodnutí předsednictva nejmenší vládní strany bylo jednomyslné. "Audit jeho financí ukázal, že jsou v pořádku a nedošlo k žádnému praní špinavých peněz, ze kterého byl obviněn a kvůli kterému sám před časem o pozastavení svého členství požádal,“ uvedla místopředsedkyně strany Dagmar Navrátilová.

Kvůli podezření na údajné praní špinavých peněz si Babák objednal audit u mezinárodní společnosti BDO, která zhotovila také prověrku financování jeho strany.

Rodinný finanční striptýz

Auditoři zkontrolovali Babákovy finance od roku 2008 do roku 2010 a "významné transakce" z předchozích let i roku letošního. Neomezili se přitom pouze na účty poslance, ale kontrolovali i finance jeho manželky, příbuzných, přátel a obchodních partnerů.

Babák v reakci na výsledek auditu minulý týden uvedl, že odmítá jakékoliv další zpochybňování své osobní i profesionální integrity. Prověrku svého účetnictví označil za "rodinný finanční striptýz".

Poslanec nicméně připustil, že v dobré vůli "pomoci straně v jejím překotném rozjezdu" snad nepostupoval vždy zcela standardním způsobem. Nyní chce v orgánech VV působit tak, aby se podobné situace nemohly opakovat, a dohlédnout na nápravu nedostatků zjištěných ve stranickém účetnictví, uvedl.

Tagy: babák finance clenstvi

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články