Zpět na články

Bojovníci Islámského státu slaví. V Sýrii ovládli strategické vojenské letiště

Syrská armáda přišla o důležité letiště poblíž města Tabka na severovýchodě země. V rukou extrémistů z Islámského státu zůstalo několik letek bojových letounů a vrtulníků. Pokud se teroristům podaří obsadit letiště úplně, přijde armáda prezidenta Bašara Asada o svou hlavní útočnou sílu. Padlé na straně ISIS střídají stále nové a nové posily z provincie Dajr az-Zaur a z Iráku.

Boje v Sýrii Boje v Sýrii, zdroj: Isifa.com

Bojovníci z radikální organizace Islámský stát (IS) v neděli ovládli značnou část strategicky významného vojenského letiště u města Tabka na severovýchodě Sýrie. Informují o tom zahraniční média. Jde přitom o poslední baštu režimu prezidenta Bašára Asada v provincii Rakka, kterou ovládají extremisté.

Na letišti je několik letek bojových letounů a vrtulníky. Na základně, která funguje jako sklad munice, ale působí i dělostřelectvo. Pokud ji extremisté z IS po ostrých bojích z uplynulých dnů ovládnou úplně, budou mít pod kontrolou celý přilehlý region. Syrské vládě tak zasadí tvrdou ránu.

Organizace IS na toto místo vyslala posily ze sousední provincie Dajr az-Zaur a z Iráku. Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva zahynulo nejméně 100 bojovníků IS, dalších více než 300 bylo zraněno. Na straně syrských jednotek padlo 25 vojáků.

Agentura DPA připomíná, že pod vládou IS se už nyní nachází asi třetina syrského území.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články