Zpět na články

Ceny benzinu a nafty opět stoupají

Ceny pohonných hmot na jihu Čech po týdnech stagnace a zlevňování zdražily. Benzin Natural 95 o 0,37 haléřů na 35,23 korun na litru a nafta o 30 haléřů na 35,45 korun. 

Čerpací stanice (ilustrační foto) Čerpací stanice (ilustrační foto), zdroj: Getty Images

Při zdražování Jihočeský kraj ztrácí prvenství v příznivých cenách pohonných hmot. Naftu mají aktuálně levnější na Ústecku, Liberecku i Královéhradecku, benzin prodávají levněji jen na Ústecku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS k 20. listopadu. 

Obdobná je situace v celé zemi. Benzin v průměru zdražil o 38 haléřů na 35,77 koruny na litru a nafta o 29 haléřů na 35,82 Kč. Analytici očekávali po intervenci ČNB a následném oslabení koruny, že pohonné hmoty v řádu týdnů podraží zhruba o 50 haléřů na litr. 

Pohonné hmoty zdražily i v obou sousedních státech. V Rakousku benzin i nafta shodně o 16 haléřů, v Německu o 18 a 43 haléřů. Jihočechům se tak aktuálně vyplatí natankovat pouze naftu v sousedním Rakousku, kde je litr v přepočtu přijde na 35,36 koruny. Benzin je tam dražší o zhruba korunu na litru. V Německu jsou ceny PHM stále vysoké. Benzin je dražší o 7,47 Kč a nafta o 1,81 koruny.


diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články