Zpět na články

Distributor smrtonosného alkoholu byl dopaden. Našli u něj závadných 6158 litrů

Muže podezřelého z dodání jedovatého alkoholu na Semilsko zadrželi kriminalisté ve spolupráci s celníky. Obvinili ho z obecného ohrožení z nedbalosti, za což mu hrozí až pět let vězení. Zajistili u něj více než tři tisíce litrů lihoviny obsahující smrtící množství metanolu, řekla dnes mluvčí policie Vlasta Suchánková. Muž je vyšetřován na svobodě, soud návrh na vazbu zamítl. 

Prohibice alkoholu. Prohibice alkoholu., zdroj: Mediafax

Podle zjištění kriminalistů získával muž závadný alkohol z Moravy. "Podařilo se nám ve spolupráci s celníky zadokumentovat a potvrdit přímé vazby na dodavatele alkoholu ze Zlínska. S ohledem na tyto souvislosti předali semilští policisté spisový materiál kolegům do Zlína," uvedla Suchánková. 

V Libereckém kraji se s otravou metanolem léčil zatím jediný člověk, ale v celé republice kvůli tomu zemřelo už 28 lidí. Více než týden byl v jilemnické nemocnici 36letý muž z Libštátu, vyvázl bez trvalých následků. Jedovatý alkohol pocházel právě od zadrženého pětačtyřicetiletého dodavatele. 

Při domovní prohlídce u něj objevili 6158 litrů alkoholu, který nebyl řádně označen. Laboratorní testy následně ukázaly, že metanol ve smrtícím množství je zhruba v polovině lihovin. "Byly opatřeny zřejmě falzifikáty etiket Vodky a Tuzemáku," dodala Suchánková.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články