Zpět na články

Dopravní situace se pomalu zlepšuje

Třetí den komplikuje dopravní situaci v České republice namrzající déšť a ledovka. I ve středu je část veřejné dopravy vyřazena z provozu. Po poledni se však situace začala zlepšovat.

Dopravní situace se pomalu vrací do normálu Dopravní situace se pomalu vrací do normálu, zdroj: Profimedia.cz

Obnovování provozu na elektrifikovaných tratích postoupilo po poledni rychlým tempem. Zprovozněny byly všechny páteřní koridorové trati s výjimkou několika problematických úseků, jako jsou například úsek mezi Hoštejnem, Olomoucí a Ostravou.

Výrazně se kolem poledne zlepšila i situace v pražské příměstské dopravě. 

Bez omezení se jezdí na trase z Prahy do Plzně, z Prahy do Děčína a do Českých Budějovic. Zprovozněné jsou obě trati z Prahy na Brno přes Havlíčkův Brod i přes Českou Třebovou. Otevření tratí ale neznamená automaticky obnovení spojů v plném počtu, upozornila správa železnic. Dopravci nejprve musí stáhnout uvízlá vozidla do dep, odmrazit je a zkontrolovat, zda-li nebyla poškozena zkraty.

Provoz pražských tramvají, které v úterý nejezdily kvůli namrzlým trolejím, byl už plně obnoven. Brzy ráno se do ulic vrátilo 11 tramvajových linek, ostatní přibyly během dne. Do ulic Olomouce kvůli námraze na trolejích tramvaje opět nevyjely.

Náhradní dopravu cestujících zajišťují autobusy, které jezdí v delších intervalech než tramvaje. Lépe jsou na tom v Brně, brněnskému dopravnímu podniku se podařilo od středečního rána zprovoznit všechny tramvajové linky. Zároveň však v Brně nejezdí většina trolejbusů.

 

 

 

 

 

 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články