Zpět na články

Dopravu komplikuje sníh. Hrozí náledí

AKTUALIZOVÁNO. Téměř celou zemi v noci na dnešek zasypal sníh. Zejména ráno způsobil problémy řidičům, policisté zaznamenali kvůli počasí desítky hlavně menších nehod. Stály i vlaky na železniční trati z Frýdlantu do Nového Města pod Smrkem. V nížinách teploty přes den vystoupaly slabě nad nulu, sníh tál. Večer se ale podle meteorologů opět ochladí a bude se tvořit náledí. 

Sníh na silnicích. Sníh na silnicích., zdroj: Mediafax

Největší problémy má sněhová nadílka na svědomí v Libereckém kraji. Na tříkilometrovém úseku hlavní silnice 10 v Kořenově na Jablonecku se tvořila kolona kamionů, nákladní auta vázla také na silnici 268 u Ralska na Českolipsku. Situace se ale před polednem uklidnila a silnice jsou nyní opět průjezdné. Stejně tak se před 11:00 podařilo obnovit provoz na železniční trati z Frýdlantu do Nového Města pod Smrkem, která byla ráno zavátá. 

Většina silnic byla odpoledne sjízdná také v ostatních krajích, řidiči by ale měli být opatrní. Na Vysočině, kde se dopoledne kvůli počasí stalo 18 nehod, je kvůli přeháňkám snížená dohlednost. Ve středních Čechách si řidiči musejí dávat pozor hlavně na vedlejších silnicích, kde může ležet ujetá vrstva sněhu nebo tající břečka. Podobná situace je v celé zemi. 

Podle meteorologů bude večer a v dalších dnech teplota vzduchu klesat, ve čtvrtek a v pátek mohou být noční minima až minus 15 stupňů Celsia. Dnes a v noci na úterý se proto bude v nadmořských výškách zhruba pod 400 metrů tvořit náledí a zmrazky. Během víkendu se prý oteplí, začne pršet a vše pokryje námraza. Na horách by ale poté opět mělo začít sněžit a po většinu příštího týdne se očekávají denní teploty mezi plus třemi až minus třemi stupni. 

Chladné počasí si dnes zatím nevyžádalo žádnou oběť, od pátku ale v Česku kvůli nízkým teplotám zemřelo zřejmě sedm lidí. V moravských krajích zemřelo podle dostupných informací na podchlazení pět lidí, v Čechách dva. Většina z nich byli lidé bez domova. U všech by příčinu smrti měla ještě potvrdit pitva.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články