Zpět na články

Falešný lékař okrádá důchodkyně v Novém Jičíně

Falešný lékař okrádá důchodkyně v Novém Jičíně. Tamní policie už eviduje dva případy, kdy se vloudil do domácnosti seniorek. Vždy se vydával za lékaře a léčitele a sliboval vyšetření. Místo toho ale důvěřivé ženy okradl o peníze nebo šperky. Dnes o tom informoval mluvčí novojičínské policie Petr Gřes. 

Důchodci Důchodci, zdroj: ThinkStock

Podle něj je údajný podvodník a zloděj asi padesátiletý. Vysoký je zhruba 160 centimetrů. "Má světlé rovné vlasy a kulatý obličeje. Naposledy na sobě měl barevnou kostkovanou košili a černou koženou bundu," popsal mluvčí. 

První případ policisté evidují ze 7. října. Tehdy hledaný muž oslovil šestasedmdesátiletou paní, které tvrdil, že byl lékařem jejího zemřelého manžela. Vloudil se jí do bytu s příslibem lékařského vyšetření a ukradl šperky a peníze. 

Minulou sobotu, 26. října, oslovil zase dvaaosmdesátiletou ženu. Uvedl, že je lékař a léčitel, a nabídl jí lékařské vyšetření. "Také ona jemu věřila až do okamžiku, kdy zjistila, že je v bytě sama a bez peněz," řekl Gřes. 

Policisté předpokládají, že obětí podvodníka se mohlo stát více důchodkyň, které však nekontaktovaly policii. Další okradené seniorky by se proto měly telefonicky obrátit na linku 158. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články