Zpět na články

Guatemalský Don Quijote. Senior 200kilometrovým pochodem protestoval proti korupci

Dvaašedesátiletý Oswaldo Ochoa týden nic nejedl, pil vodu a ovocnou šťávu a jen kráčel, občas jel na kole. Jeho dvousetkilometrový pochod do hlavního města Guatemaly byl protestem proti korupci ve vedení země. Unavený, pohublý a s puchýři na nohou byl davy uvítám jako hrdina, uvedla stanice BBC.

Dvaašedesátiletý Oswaldo Ochoa ušel 200 kilometrů do hlavního města Guatemaly, aby protestoval proti korupci. Stal se z něj hrdina Dvaašedesátiletý Oswaldo Ochoa ušel 200 kilometrů do hlavního města Guatemaly, aby protestoval proti korupci. Stal se z něj hrdina, zdroj: Profimedia.cz

Muže, který si získal přezdívku El Caminante (Chodec), během jeho cesty postupně doprovázeli další a další lidé. Další tisíce ji sledovaly na sociálních sítích. Bějem  týden se z něj stal hrdina.

Ochoa, označovaný i za místního Dona Quijota, tvrdil, že se inspiroval příkladem vůdce indického hnutí za nezávislost Mahátmy Gándhího. Požaduje sociální a politické změny. V hlavním městě se míní připojit k rostoucímu protestnímu hnutí proti hlavě státu. V cíli svého pochodu vyzval všechny obyvatele, aby povstali proti beztrestnosti zkorumpovaných politiků, obohacujících se z veřejných zdrojů.

Série korupčních skandálů donutila minulý měsíc viceprezidentku Roxanu Baldettiovou k odstoupení. Avšak prezident Otto Pérez Molina, těšící se podpoře armády, odmítá podat demisi. Tvrdí, že se nedopustil ničeho špatného a že z nejvyšší funkce neodejde dříve, než v lednu příštího roku skončí jeho mandát.

 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články