Zpět na články

Indky se konečně začínají bránit. Dívky zbily dotěrné mladíky

Dvojice indických studentek zahnala s pomocí opasku dotěrné mladíky, kteří se jí pokoušeli vnutit. Očití svědci potyčky na dívky volali, aby se nebránily. Indií přitom v poslední době otřáslo několik tragických případů znásilnění. 

Indické dívky se musí učit sebeobraně, počet znásilnění v Indii je mimořádně vysoký Indické dívky se musí učit sebeobraně, počet znásilnění v Indii je mimořádně vysoký, zdroj: Profimedia.cz

Incident se stal ve městě Rohtak, které leží na severu Indie. Tři mladíci začali pronásledovat dvě sestry, když vyšly ze školy. Nepřístojně na ně pokřikovali a dokonce se jich dotýkali.

Sestry nastoupily do autobusu, skupinka mužů je následovala. Jeden z mužů popadl dvaadvacetiletou Arati za ruku, další chytl za krk devatenáctiletou Púdžu. Mladší sestra mezitím vytáhla opasek a vrhla se na mladíky.

Dívky pak vypověděly, že jediný člověk, který se jich v autobuse zastal, byla těhotná žena. "Pasažéři nám říkali, že se nemáme bránit, jinak nás znásilní nebo polijí kyselinou," vyprávěla Púdžu.

Někdo z cestujících nicméně incident natočil a zveřejnil na internetu. Díky záznamu policie dokázala útočníky identifikovat a zatknout. Místní vláda se navíc rozhodla dívky odměnit, za statečnost jim věnuje 31 tisíc rupií (v přepočtu 11 tisíc korun).

Ze statistik vyplývá, že v Indii dochází ke znásilnění každých 22 minut. Sexuálních útoků se Indové dopouštějí často ve skupině a v některých případech to celé končí vraždou dívky či ženy. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články