Zpět na články

Janoušek mění taktiku. Stáhl stížnost, protože chce dovolání

Lobbista Roman Janoušek stáhl stížnost na rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který nevyhověl jeho žádosti o přerušení vězeňského trestu ze zdravotních důvodů. Podnikatel taktizuje. Potřebuje rozhodnutí o dovolání od Nejvyššího soudu v Brně.

Roman Janoušek všechny své kroky pečlivě konzultuje s právníky Roman Janoušek všechny své kroky pečlivě konzultuje s právníky, zdroj: isifa/MAFRA/DAN MATERNA

Janoušek si ve vězení odpykává 4,5 roku za to, že v opilosti srazil ženu a z místa se pokusil ujet.

Kontroverzní podnikatel si začátkem letošního roku stěžoval na špatný zdravotní stav, který měl pobyt za mřížemi ještě zhoršovat, a požadoval o přerušení trestu a propuštění z věznice v Brně-Bohunicích. Soud Janouškově žádost nevyhověl.

 

"Soud ze závěru nemocniční lékařské komise vězeňské služby došel k tomu, že vězeňská služba má dostatečné možnosti pro řešení zdravotního stavu odsouzeného," uvedla před nedávnem mluvčí soudu Lenka Smutná Polachová

Janoušek následně podal stížnost ke krajskému soudu, který ji měl dál postoupit k vyřešení Vrchnímu soudu v Olomouci. Dokument do Olomouce ale nikdy nedorazil, protože ho Janoušek stihl stáhnout.

"Klient mě požádal, abych stížnost vzal zpět. Má pocit, a podle mě správný, že s tou stížností by odešel spis na Vrchní soud do Olomouce a on potřebuje, aby se rozhodlo o tom dovolání, o kterém se bude rozhodovat u Nejvyššího soudu v Brně. Pokud by tam nebyl spis, tak samozřejmě nelze o dovolání rozhodnout," řekl Janouškův obhájce Vít Široký. 

Z Janouškova poslední kroku lze přepokládat, že pokud podnikatel ve věci dovolání neuspěje, použije to u stížnosti v Olomouci. Případ kličkujícího lobbisty, o kterém se hovoří jako o kardinálovi Richelieu někdejšího primátora Pavla Béma, se tak ještě více zamotává.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články