Zpět na články

Jsem ohroženější než premiér, dejte mi ochranku, žádá Babiš

Andrej Babiš požádal ministra vnitra Milana Chovance o přidělení ochranky. Vysvětlil to tím, že se v poslední době odehrálo několik nebezpečných incidentů, píše deník Právo. Vláda na to reagovala slovy, že premiér Bohuslav Sobotka dříve na postu ministra financí ochranku nepožadoval. 

Andrej Babiš se bojí o svůj život Andrej Babiš se bojí o svůj život, zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Šéf státní kasy si myslí, že je jeho povolání mnohem rizikovější než premiérská funkce. "Připravuji novelu zákona o hazardu, opatření proti daňovým únikům, spadá pode mě finanční i celní správa," vysvětlil deníku. 

Jaké přesně incidenty se v jeho okolí udály a vyvolaly jeho strach, ale prozradit nechtěl. "Došlo k několika pokusům, které ohrožovaly můj život, podrobnosti ale sdělovat nechci," uvedl jen.

V uplynulých měsících mu ale například přišla obálka s jedem, jeho vlastní parte a kromě toho tvrdí, že mu albánská mafie chtěla vykrást dům a už čtyřikrát si na něj někdo objednal vraždu. 

Babiš už osm let platí ochranku své družce a dceři. Pokud by ale ministr vnitra jeho žádosti o bodyguardy vyhověl, jejich plat by šel ze státního rozpočtu. 

O udělení ochranky musí rozhodnout Chovanec, nicméně mluvčí vlády Martin Ayrer připomněl, že Sobotka v době svého působení na stejném postu ministra financí, ochranku nepotřeboval. "Současný premiér Sobotka v době, kdy byl čtyři roky ministrem financí, policejní ochranu nevyužíval, i když řešil stejně kontroverzní témata, jako současný ministr Babiš," uvedl. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články