Zpět na články

Klausová v Bratislavě končí. Podle služebního zákona je přiliš stará

Livia Klausová bude muset opustit velvyslanecký úřad na Slovensku. Podle služebního zákona se od půlky roku jednasedmdesátiletá manželka bývalého prezidenta stane jako diplomatka úřednicí a ty musí být mladší 70 let, upozornil deník Echo24.cz. 

Livia Klausová bude muset jako velvyslankyně na Slovensku skončit Livia Klausová bude muset jako velvyslankyně na Slovensku skončit, zdroj: Jiří Salik Sláma / MAFRA / Profimedia

Kromě Klausové věkový limit nesplňuje také velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi. V úřadech budou muset skončit k letošnímu 31. prosinci, protože zákon neumožňuje výjimky.

Klausová, která je velvyslankyní od prosince 2013, podle Echa o blížícím se konci bratislavského pobytu ví. "Snažíme se najít řešení, aby to bylo co možná nejméně bolestivé. Určitě ještě budeme jednat o tom, zda neexistuje nějaké jiné řešení," řekl deníku náměstek ministra zahraničí pro provozní a konzulární záležitosti Lukáš Kaucký.

Nově bude ministerstvo zahraničí kvůli služebnímu zákonu vybírat velvyslance mladší 65 let. Diplomaté totiž v zemi působí zpravidla čtyři roky, tak aby nemuseli úřad kvůli věku opouštět předčasně.  

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články