Zpět na články

Koruna prolomila psychologickou hranici 25 Kč za Euro a dál posiluje

Česká měna dnes v souladu s regionem opět mírně posílila. K euru si proti středečnímu závěru připsala osm haléřů na 24,90 Kč/EUR, k dolaru skončila o dvacetihaléř silnější na 20,15 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

zdroj: Profimedia.cz

Ve středu koruna vůči euru prolomila hladinu 25 korun za euro, dnes se dostala pod 24,90 Kč/EUR. Nejnižší obchod se podle Jiřího Škopa z investičního bankovnictví Komerční banky uskutečnil za 24,855 Kč/EUR.

Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka dnes korunu zbrzdil komentář Vladimíra Tomšíka z ČNB, který opět připomněl riziko dalšího snížení sazeb. "Komentář dnes korunu zbrzdil a její výkonnost tak zhruba odpovídala zlotému a forintu, které během dne začaly lehce posilovat v souvislosti s vývojem ve světě," uvedl.

Analytici se nicméně shodují, že koruna nyní vůbec nereaguje na makroekonomická data a její růst lze vysvětlit čistě spekulativní poptávkou. "Co přesně je na koruně momentálně tak atraktivního však není zcela zřejmé," upozornil Miroslav Novák se společnosti Akcenta

Tagy: budoucnost výhra zázrak

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články