Zpět na články

Ladná hrůza aneb Když gymnastky ztratí hlavu

Dřina, pot a slzy patří patrně ke každému sportu, byť se pak slzy bolesti nakonec někdy promění v ty štěstí - po vítězství. Jsou však sporty, které snad popírají i možnosti lidského těla. K jedním z nich patří i gymnastika.

Účastnice Rhytmic Gymnastics World Cup v italském městě Pesaro Účastnice Rhytmic Gymnastics World Cup v italském městě Pesaro, zdroj: Profimedia.cz

Ostatně není divu, základem gymnastiky je co nejlepší provedení nesmírně náročných cvičebních prvků. Jsou však chvíle, kdy se "běžným smrtelníkům" při pohledu na vytrénované sportovkyně téměř sevře hrdlo hrůzou. 

Celá galerie

Jednu z velice působivých figur tak například před letos předvedla Ekaterina Selezneva na moskevské gymnastické soutěži, kdy ohnula nohu tak umně, že se v předklonu dotkla svého čela. Jihoafričanka Grace Legote pak na dubnových Hrách Commonwealthu v Austrálii předvedla cvik, při němž si prakticky "položila" hlavu na zadek. 

Všechnu tu parádu spojuje jedno - ačkoliv je to fascinující podívaná, většina lidí by patrně dřinu, jež k podobným výkonům vede, absolvovat nechtěla. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články