Zpět na články

Lyžařská sezona končí, úrazů na horách výrazně ubývá

Zraněných návštěvníků českých a moravských hor s blížícím se koncem zimní sezony ubývá. Horská služba během uplynulého týdne ošetřila 441 zraněných, v předchozím týdnu jich bylo o 126 více.

zdroj: Archiv

V pondělí o tom informoval náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek. Méně poraněných lyžařů či snowboardistů její členové ošetřili ve většině tuzemských horských oblastí. 

Nejvíce úrazů, 170, zaznamenali horští záchranáři tradičně v Krkonoších, kde lyžuje nebo jezdí na snowboardu něejvětší počet lidí, 59 lidí se zranilo v Jeseníkách, 53 na Šumavě a 50 v Orlických horách. V Krušných horách utrpělo úraz 41 lidí, v Beskydech 40. Jizerskohorští záchranáři ošetřili potlučených rekreantů nejméně, bylo jich 28. 

Žádné úmrtí

Osm desítek úrazů si minulý týden vyžádalo zásah rychlé zdravotnické pomoci a v deseti případech musel pro poraněné letět vrtulník. Nikdo ale na horách v důsledku zranění nezemřel. Počty úrazů se proti předchozímu týdnu nezměnily v Krušných horách. Číslo se zvýšilo pouze v Beskydech, kde pět zraněných přibylo. 

Na tuzemských horách stále panují relativně dobré sněhové podmínky, v řadě areálů ale během uplynulého víkendu nebylo tolik lyžařů jako v předchozích týdnech. Především v některých níže položených střediscích současné jarní počasí přimělo provozovatele sezonu ukončit. Jinde by však měla pokračovat ještě po celý březen a někde i v dubnu, i když bude záležet na počasí. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články