Bleskovky

  • 10:22 Americký prezident Donald Trump v noci na dnešek vyzval evropské spojence, aby si "vzali zpět" přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí. Prezident na twitteru napsal, že "chalífát stojí před zánikem".
  • 09:46 Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala konzervativní poslance, aby v národním zájmu překonali rozpory ohledně vystoupení země z Evropské unie. 
  • 08:32 Britské regionální aerolinky Flybmi, které provozovaly pravidelné linky i z Brna do Mnichova, zkrachovaly a s okamžitou platností zrušily všechny lety. Zdůvodnily to mimo jiné nárůstem cen paliv v poslední době i nejistotou, která panuje kolem chystaného odchodu Británie z EU.
  • 16. 2. 20:31 Desítky tisíc lidí vyšly dnes v podvečer do centra Barcelony na manifestaci, kterou uspořádali separatisté na podporu katalánských politiků souzených v Madridu kvůli předloňskému referendu o nezávislosti tohoto autonomního regionu. Podle místní policie se demonstrace účastní na 200 tiduc lidí, podle organizátorů přišlo půl milionu lidí, informoval deník La Vanguardia.
  • 16. 2. 20:20 V Paříži i dalších větších městech Francie se dnes opět konaly demonstrace hnutí žlutých vest, které pořádá protivládní protesty už od loňského listopadu. Dnes vyšlo do ulic podle ministerstva vnitra po celé zemi na 41.500 lidí, z toho asi pět tisíc v Paříži, kde se má demonstrovat i v neděli. Dnes se protesty většinou obešly bez násilí.

Další bleskovky