Bleskovky

  • 22. 1. 19:39 Prezidentské kandidáty Jiřího Drahoše a Miloše Zemana čeká v úterý večer první střet v předvolební debatě. Utkají se spolu v hodinovém pořadu v televizi Prima. Zeman bude mít již v té době za sebou dvě vystoupení v televizích Nova a Barrandov.
  • 22. 1. 19:14 Ruský soud vyhověl žádosti ministerstva spravedlnosti a nařídil likvidaci fondu, který financuje volební štáb předního ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného. Právníci fondu chtějí podat odvolání.
  • 22. 1. 18:53 Vážně znepokojena je z vojenské operace Turecka v okolí severosyrského Afrínu šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová. Po jednání ministrů zahraničí uvedla, že chce o situaci hovořit s tureckými partnery. Vojenská akce Turecka si vyžádala životy 72 lidí, z toho 54 ozbrojenců a 18 civilistů.
  • 22. 1. 18:27 Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chce nechat na rozhodnutí svého uskupení, zda zůstane kandidátem na premiéra. Řekl to novinářům na závěr návštěvy Bulharska. Zástupci ANO ale v minulosti uváděli, že jej nadále považují za jediného kandidáta na premiéra a on sám na facebooku napsal totéž.
  • 22. 1. 18:01 Spojené státy nemohou samy dosáhnout mírové dohody na Blízkém východě, řekla šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová po společném obědě ministrů zahraničí zemí EU s šéfem palestinské samosprávy Mahmúdem Abbásem.

Další bleskovky