Zpět na články

Matka kryla docházku dcery do školy, zameškala 778 hodin

Celkem 778 hodin zameškala podle policie v tomto školním roce dívka jedné ze základních škol v Olomouci. Pykat za to bude zřejmě její matka, která údajně dceři její vyhýbání se škole kryla omluvenkami. Ženě hrozí až dva roky vězení, řekla dnes  olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková. Podle policistů je to zcela ojedinělý počet zameškaných hodin, jde zhruba o 120 vyučujících dnů. 

zdroj: Profimedia.cz

Policisté se případem začali zabývat na podnět olomouckého okresního státního zastupitelství. "Devětatřicetiletá žena z Olomouce vědomě omluvila své patnáctileté dceři jako žačce základní školy ve školním roce 2012 - 2013 celkem 778 zameškaných hodin," uvedla policejní mluvčí. Doplnila, že je žena podezřelá z ohrožování výchovy dítěte. 

Olomoučtí policisté označují tento počet zameškaných hodin za zcela ojedinělý, podobných případů však podle nich přibývá v souvislosti s ukončením školního roku. Zameškané vyučovací hodiny školáků podle nich vyplouvají na povrch při klasifikaci učitelů. 

Zameškané hodiny a s tím i postihy rodičů řeší policisté po celé zemi. Podobný případ řešili například v dubnu také policisté v Dačicích na Jindřichohradecku, kde nezletilý chlapec zameškal za rok a půl na základní škole 528 hodin. Tento týden média zveřejnila případ, kdy podle policie dívka z Českokrumlovska zameškala přes 800 hodin. I tam hrozí jejim rodičům postih.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články