Zpět na články

Muž brutálně ubil manželku a schoval její tělo do sklepa. Odsedí si 30 let

Na 30 let poslal dnes ostravský krajský soud do vězení čtyřicetiletého Petra Golu z Pržna na Frýdecko-Místecku. Podle rozsudku ubil svou manželku a s jejím tělem a dětmi ještě několik dní žil v domě. Teprve pak mrtvolu odnesl z ložnice do sklepa a uprchl. 

Vězení (ilustrační foto) Vězení (ilustrační foto), zdroj: Mediafax

Třiatřicetiletou matku čtyř dětí prý dlouhodobě týral a loni v červenci ji brutálně ubil. Obžalovaný se u soudu k bití své manželky přiznal. Vraždu ale popřel. 

Muž během jednání soudu uvedl, že manželku bitím trestal za pití alkoholu. Podle státní zástupkyně Brigity Bilíkové ale on sám pil, a právě po požití alkoholu se u něj stupňovaly sklony k násilí. "Manželku opakovaně a i před dětmi bil a kopal," uvedla. Jednou údajně ženě dokonce natrhl ledvinu, ale manželka nikdy nic neoznámila policii a nesouhlasila se zahájením trestního stíhání. 

V den vraždy, 22. července 2012, žena po hádce s manželem odešla s dětmi na návštěvu k sousedům, ovšem po návratu ji muž podle obžaloby znovu napadl. Když upadla na zem, šlapal a dupal jí na hlavu. Způsobil jí vážná poranění, kterým během několika desítek minut či několika hodin podlehla. Odsouzený soudu tvrdil, že chtěl manželce po útoku přivolat pomoc, ale ona to prý odmítla. 

Tělo pak muž nechal pět dnů zastlané v posteli. "Během té doby do ložnice přicházely či do ní nahlížely děti," uvedla státní zástupkyně. Až 27. července podle ní tělo s pomocí své matky ukryl ve sklepě. Pak z domu utekl a skrýval se na různých místech Česka. Policie jej dopadla 7. srpna v Klatovech.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články