Zpět na články

Muž nezvládl rozchod s manželkou a zabil své dvě děti

Francouzská policie zadržela 48letého muže původem z Británie v souvislosti se smrtí jeho dvou dětí. Těla obětí ve věku pět a deset let byla objevena v sobotu odpoledne v bytě v Saint-Priest na předměstí Lyonu, informovala agentura AFP. Obě děti zemřely na následky zranění způsobených nožem. Jak později oznámilo státní zastupitelství v Lyonu, muž se k vraždě svých dětí přiznal. Jak uvedl, podřízl jim hrdlo. Svůj čin měl zdůvodnit bouřlivým rozchodem s matkou dětí. 

Spoutaný muž, ilustrační foto Spoutaný muž, ilustrační foto, zdroj: ThinkStock

Podle francouzských médií matka děti poprvé nechala u jejich otce poté, co se pár před několika lety rozvedl. Když si pro ně do bytu přišla, svého bývalého partnera potkala na schodech, oblečení měl údajně celé od krve. Pokusil se o útěk, na nohou měl prý kolečkové brusle, nicméně policisté ho v sobotu večer zadrželi v centru Lyonu. 

Pětiletá dívka a desetiletý chlapec byli v péči matky. U svého otce v Lyonu měli strávit víkend. Pár vedl o děti asi tříletou soudní bitvu. Podle jednoho ze sousedů došlo k rozvodu i kvůli tomu, že se muž "začal trochu více soustředit na alkohol". Nyní byl údajně bez práce, ale nechtěl prodat byt, ve kterém kdysi celá rodina žila pohromadě. Formální vyšetřování trestného činu vraždy zahájí policie v pondělí.

Tagy: Francie vražda Lyon

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články