Zpět na články

Muž podezřelý z brutální vraždy dvojice mladých lidí v Krči je ve vazbě

Obvodní soud pro Prahu 4 dnes v neveřejném zasedání rozhodl o uvalení vazby na pětadvacetiletého muže obviněného z brutální vraždy dvojice mladých lidí v pražské Krči. Podle soudu hrozí obava, že by mohl utéct. Řekla to jeho mluvčí Libuše Jungová. 

Místo nálezu těl Místo nálezu těl, zdroj: Mediafax

Mladíka podezřelého z vraždy devatenáctileté dívky a stejně starého muže zadrželi policisté ve čtvrtek ve Zlíně. "Soudkyně shledala důvod vazby útěkové, tedy obavu, že by se skrýval na území ČR před trestním stíháním nebo trestem, který mu hrozí. Obviněný nemá stálé bydliště. V minulosti se zdržoval na ubytovnách a v krátkodobých pronájmech," uvedla Jungová. Obviněný podle ní před soudem nevypovídal, ale na policii se k činu doznal. 

Vrah byl mimořádně brutální

Čin byl podle kriminalistů mimořádně brutální. Vedoucí oddělení vražd pražské policie Josef Mareš brutalitu provedení přirovnal k vraždám Ivana Roubala. Pětinásobný vrah Roubal, který si odpykává doživotí, své oběti mimo jiné svazoval do kozelce, takže postupně umíraly dušením. 

K usmrcení mladé dvojice se muž přiznal. Podezřelého Čecha, který v minulosti nebyl nikdy trestán, zadrželi pražští kriminalisté ve spolupráci se zlínskými a brněnskými kolegy ve středu. Obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy na dvou lidech, za což mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody nebo i trest výjimečný. 

Kvůli vyšetřování a zejména s ohledem na pozůstalé nechce policie k případu sdělovat více informací. Podle deníku Blesk ale vrah usmrtil dvojici několika desítkami ran nožem, oběti měly svázané nohy i ruce. 

Těla devatenáctileté dvojice nalezli policisté v sobotu v bytě domu v Murgašově ulici v Praze 4 poté, co dívku začali pohřešovat její rodiče. Už po ohledání na místě činu dospěli kriminalisté k závěru, že na smrti dvojice se podílela cizí osoba. Podle informací médií se vraždy staly v bytě, kde žilo několik studentů.

Tagy: vazba podezření vrah

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články