Zpět na články

Na Táborsku havaroval autobus. Zemřeli dva lidé

Při středeční nehodě autobusu u Plané nad Lužnicí na Táborsku zemřeli dva lidé, několik dalších je zraněných. Autobus, který narazil do stožáru trakčního vedení železniční tratě, začal po havárii hořet. 

Ilustrační snímek Ilustrační snímek, zdroj: Profimedia.cz

Podle údajů na webu jednotného systému dopravních informací se nehoda stala ve čtvrt na jedenáct.

Na místě zasahují tři posádky záchranné služby a vrtulník i další složky integrovaného záchranného systému. Podle mluvčí záchranářů Petry Kafkové nehodu nepřežil z autobusu muž a žena.

"Jedna těžce zraněna osoba bude transportována do nemocnice v Českých Budějovicích, další čtyři středně těžce zranění lidé do nemocnice v Táboře. Jednu osobu s lehkým zraněním ošetřujeme na místě," řekla Kafková. 

 

Hasiči už dokončili likvidaci ohně. Na místě ještě termokamerou kontrolují, zda nejsou uvnitř autobusu další ohniska požáru, řekla jejich mluvčí Vendula Matějů. 

Podle Jakuba Ptačinského ze Správy železniční a dopravní cesty nehoda nijak neovlivní provoz na trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi. "Vliv nehody na železniční dopravu je minimální, protože v tomto úseku je dnes do 15:15 výluka," uvedl. Dodal, že autobus, který havaroval, nepatří k těm, které dnes jezdí jako náhradní vlaková doprava. "Je to autobus jiné společnosti," řekl Ptačinský. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články