Zpět na články

Najdeme vás, vzkazují Anonymous islamistům. Blokují jim weby i twitterové účty

Nejznámější hackerská skupina Anonymous se rozhodla pomstít útok na redakci týdeníku Charlie Hebdo. Blokuje účty a weby islamistům a podporovatelům atentátníků a vyzývá své fanoušky na Twitteru: hlaste nám další profily džihádistů.

Anonymous blokují twitterové účty islamistů Anonymous blokují twitterové účty islamistů, zdroj: Archiv

Hackeři zablokovali již 14 webových stránek islamistických organizací a desítky twitterových účtů islamistů. Další stovky jim už lidé nahlásili a jejich zablokování je tak jen otázkou času.

Lidé mají stránky nahlašovat na Twitteru, a to prostřednictvím označení @OpCharlieHebdo a #TangoDown.

Ve videu, které Anonympou zveřejnili, varují podporovatele teroristických útoků ve Francii. "Jakákoli organizace nebo společnost, která má spojitost s teroristickým útokem, může ze strany Anonymous očekávat masivní reakci. Budeme po vás pátrat. Najdeme vás a nedáme vám pokoj," slibují na videu.

Skupina zároveň upozorňuje, že vždy bojovala za svobodu slova a svobodu tisku. "Útok na svobodu slova je útokem na Anonymous, a to nedovolíme. Naší povinností je reagovat," prohlašují.

duckduckgo Vyhledávač místo džihádistického fóra, zdroj: Archiv

 

Seznam zablokovaných účtů zveřejňují na stránkách Pastebin.com. Své tažení proti islamistickým webům začali o víkendu, když zrušili francouzské džihádistické fórum ansar-alhaqq.net. Uživatele stránka přesměrovává na vyhledávač DuckDuckGo.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články