Zpět na články

Nehoda na Pardubicku si vyžádala jeden život, tři lidé zraněni

Při havárii sportovně upraveného osobního auta Subaru v obci Vysoké Chvojno na Pardubicku dnes kolem poledne zemřel třiačtyřicetiletý spolujezdec. Jednatřicetiletý řidič utrpěl těžká zranění a do nemocnice jej odvezl vrtulník. Další dva muži sedící na zadním sedadle ve věku 43 a 59 let utrpěli zranění a skončili také v nemocnici. 

Tragická nehoda Tragická nehoda, zdroj: ThinkStock

Auto v zatáčce na okraji obce dostalo smyk, vyjelo vpravo ze silnice a narazilo do plotu a rodinného domu. "Z vozidla se po nehodě podařilo dostat spolujezdcům, kteří seděli na zadních sedadlech. Spolujezdec na předním sedadle na následky zranění zemřel," uvedla mluvčí hasičů. 

Aby se hasiči k zaklíněným cestujícím dostali, museli použít hydraulické vyprošťovací zařízení a odříznout i kmen stromu. "Vyproštění bylo náročné, protože sportovní auto bylo opatřeno boční kovovou výztuží," uvedli hasiči. 

Policie jako svědka hledá řidiče tmavého osobního vozu, možná mercedesu, který jel v protisměru a těsně před nehodou se s vozem Subaru měl minout. Dechovou zkoušku na alkohol policie u řidiče kvůli jeho zdravotnímu stavu nemohla provést, údaj získá z rozboru krve. Policie se zaměří také na to, v jakém technickém stavu bylo před havárií auto. 

Tagy: autonehoda Pardubicko

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články