Zpět na články

Němcová: Česko a Slovensko nepřipustí revizi Benešových dekretů

Česká a Slovenská republika nepřipouští revizi Benešových dekretů, řekla po dnešním jednání se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem ve Sněmovně její předsedkyně Miroslava Němcová (ODS). O Benešových dekretech hovořili oba politici v souvislosti se zářijovým jednáním petičního výboru Evropského parlamentu.

zdroj: Mediafax

"Obě dvě strany se shodujeme v tom, že je to uzavřená záležitost, minulostní záležitost, nepřipouštíme jejich nějaké znovuotevření a nějakou revizi, v podstatě revizi závěrů druhé světové války," zdůraznila Němcová

Gašparovič a Němcová se také ujistili o tom, že vztahy obou zemí jsou mimořádné a neexistují mezi nimi žádné otevřené bolavé otázky. Podobná slova zněla při Gašparovičově setkání s předsedou Senátu Milanem Štěchem (ČSSD). "Situace ve světě a v Evropě potvrzuje, že spolupráce našich zemí je pro nás životně důležitá," uvedl Štěch. Debata byla podle tiskové tajemnice Senátu Pavlíny Heřmánkové například o přímé volbě prezidenta, jaderné energetice, ekonomické situaci a vývoji v eurozóně. 

Už dopoledne se Gašparovič setkal při státní návštěvě s prezidentem Václavem Klausem. Odpoledne zavítal na Staroměstskou radnici, v níž se podepsal do pamětní knihy města. V úterý zamíří slovenský prezident do Kutné Hory. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články