Zpět na články

Německý ministr financí chce vidět Česko a Polsko v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce, aby Česko a Polsko vstoupily do eurozóny. Ministr to prohlásil v panelové diskusi na Kolumbijské univerzitě v New Yorku. Ekonomové a politici se tam věnovali tématu Evropa a otázka společné evropské měny. 

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble promlouvá k účastníkům newyorské konference Německý ministr financí Wolfgang Schäuble promlouvá k účastníkům newyorské konference, zdroj: Profimedia.cz

Obě země přitom nemají pevně stanovený termín, kdy euro přijmou. Zatím se předpokládá, že tak učiní nejdříve do roku 2020.

Schäuble se ovšem nevěnoval jen problematice zavedení eura v některých evropských zemích, ale mluvil i o aktuálním vývoji v Řecku. Reagoval na prohlášení řeckého státního ministra Alekose Flamburakise, který nevyloučil, že uspořádá referendum o setrvání jeho země v eurozóně, pokud Athény nedostanou od EU další finanční pomoc.

"Řecko musí najít cestu, my jim pomůžeme, jak budeme moci," řekl Schläube. Německý politik věří, že se Athénám podaří nejít způsob, jak si zpátky získat důvěru na finančních trzích.

Ministři financí eurozóny ve středu další miliardovou pomoc zadluženému Řecku neschválili. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články