Zpět na články

O víkendu se ochladí a zaprší. Na Moravě hrozí silný vítr

Na březen mimořádně teplé počasí skončí v pátek. Poté se ochladí až o deset stupňů a bude pršet. Na Moravě a ve Slezsku navíc hrozí od čtvrtka do soboty silný vítr.

zdroj: Archiv

Teploty se tento týden pohybují vysoko nad dlouhodobým průměrem, v úterý dokonce v Praze Libuši padl teplotní rekord. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

I v dalších dvou dnech by měla denní maxima šplhat nad patnáct, možná až ke dvaceti stupňům.

Jarní počasí s jasnou oblohou a vysokými teplotami vyvrcholí v pátek. Od čtvrtka ale zasáhne Moravu a Slezsko silný vítr, na horách může v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů za hodinu. Podle ČHMÚ může na východě republiky foukat až do soboty.

Už o víkendu se však nebe zatáhne, spolu s deštěm přijde i prudké ochlazení. Rtuť teploměru klesne na deset stupňů, stejné teploty a déšť - na horách přechodně i srážky sněhové - pak vydrží po většinu příštího týdne.

Ochlazení a déšť přijdou po sérii velmi teplých dní, kdy se teploty pohybovaly nad dlouhodobým normálem. V Praze Libuši dokonce v úterý naměřili 17,5 stupně Celsia, o 0,7 stupňů byl tak pokořen teplotní rekord z roku 1990.

Tagy: déšť počasí vítr

Zdroj: ČTK

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články