Zpět na články

Od pětiny havárií řidiči ujedou. Dívka z Prahy je letošní šestou obětí

Úterní nehoda, při které v Praze zahynula jednadvacetiletou dívka, poukazuje na poměrně alarmující jev, kdy viníci havárie z místa činu ujedou, místo aby se pokusili zraněným poskytnout první pomoc. V letošní roce ujelo od nehod v Česku 6725 viníků, což je téměř pětina všech dopravních nehod. Šest lidí zemřelo při tomto druhu nehod.

zdroj: Profimedia.cz

Osobní auto v úterý nad ránem srazilo a zabilo v Praze 5 na náměstí Kinských jednadvacetiletou dívku, která stála na autobusové zastávce poblíž Švandova divadla. Řidič od svého BMW utekl. Policie vyhlásila pátrání po čtyřiadvacetiletém Markovi Půčkovi, ten se jí včera večer sám přihlásil. Kriminalisté případ vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za to pachateli hrozí až šest let vězení. 

Půček má podle detektivů osobní vazby ke Smíchovu a mohl se pohybovat ve společnosti drogově závislých lidí. Na jednu ze služeben pražských kriminalistů přišel po 20:00. Policisté provedli u zadrženého dechovou zkoušku na alkohol a test na přítomnost návykových látek v těle. "Oba výsledky byly negativní," uvedla policejní mluvčí. 

Nehoda se stala včera krátce po 05:30. Přivolaní zdravotníci se snažili mladou ženu zachránit, její zranění byla ale natolik vážná, že jim na místě podlehla. Pro další postup policie bude důležitý výsledek pitvy usmrcené dívky a výslech zadrženého.

Od pětiny havárií viníci ujedou

 

Podle statistik, které zveřejnilo policejní prezidium, v prvním pololetí letošního roku ujelo od nehody 6725 viníků havárie, což je téměř pětina všech dopravních nehod. Podle policie je to mírný meziroční nárůst o 3,5 procenta. "Šest osob přišlo vlivem takovýchto dopravních nehod o život," doplnil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. 

Případů, kdy řidič z místa havárie uteče, se v posledních týdnech stalo několik. V neděli 20. července zranil osobní vůz v Hybernské ulici v Praze šest chodců. Z místa nehody řidič utekl. Policie ho dopadla, za trestné činy neposkytnutí pomoci, ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví mu teď hrozí až osm let vězení. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články