Zpět na články

Opilý muž řídil loď s postiženými. Šest z nich se skoro utopilo

Šest postižených lidí skončilo v rybníce. V Milovech se převrhla loďka, na které byli kromě mentálně postižených i dva vychovatelé. Třiadvacetiletý mladík byl převezen vrtulníkem do nemocnice, jedna z vychovatelek utrpěla šok. Muž, který loď řídi nadýchal skoro 1,5 promile.

zdroj: Archiv

Osmadvacetiletý muž obsluhující loďku, která se ve středu převrhla se šesti mentálně postiženými na Milovském rybníku na Žďársku, byl opilý. Při dechové zkoušce nadýchal 1,48 promile. Na lodi určené pro čtyři lidi jich jelo celkem osm. Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V pátek to sdělila policejní mluvčí Monika Pátková.

Muž na loďku nastoupil společně s ošetřovatelkou a šesti účastníky tábora ve věku od 22 do 41 let. Uprostřed rybníka se loďka rozkývala, nabrala vodu a potopila se. Všichni lidé se za pomoci táborového dozoru dostali na břeh.

Třiadvacetiletý zraněný mladík byl vrtulníkem přepraven do jihlavské nemocnice, podle záchranářů byl podchlazený, ale při vědomí. Z vody lidem s postižením pomohli jejich vedoucí. Vychovatelka, která zřejmě utrpěla šok, skončila v nemocnici v Novém Městě na Moravě.

Policisté pokračují ve vyšetřování všech dalších okolností nehody.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články