Zpět na články

Policie: Žena z Vyškovska trpí sociální fóbií, nikdo ji netýral

Třiatřicetiletá žena z Milonic na Vyškovsku nebyla brutálně týrána svými rodiči. S tímto závěrem ukončila v uplynulých dnech policie vyšetřování jejího případu. Podle původních informací jí 15 let neumožnili vyjít z domu. Ukázalo se ale, že se "sama zavírala doma, protože si v sobě vybudovala sociální fóbii". Dnes to řekla mluvčí policie Iva Šebková. Případ bude s tímto závěrem odložen.

zdroj: Archiv

Rodiče ženy byli podezřelí z týrání. Dceru měli z nejasných důvodů ukrývat před úřady a podle spisu jí vyhrožovali, že pokud o tom někomu řekne, půjde na psychiatrii nebo do vězení. 

Mluvčí uvedla, že objasňování kauzy bylo náročné a trvalo několik měsíců. Kriminalisté k obviněním vyslechli mnoho svědků a bylo nutné i vypracování několika znaleckých posudků. 

Týrání se neprokázalo. Šetření ukázalo, že žena trpí sociální fóbii. Neměla zájem o praktické věci života jako zaměstnání, placení pojištění nebo lékařskou péči a naopak očekávala pomoc od nejbližšího okolí. "Pokud se jí této pomoci nedostalo, své okolí za to obviňovala a kritizovala," doplnila mluvčí. 

Policie se začala případem zabýval letos v červenci na základě trestního oznámení, které dostali od jednoho z občanů.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články