Zpět na články

Potrpíte si na pořádek? Dnes ho lze udržovat snadněji, než kdy dřív

Však to znáte: stačil měsíc a svátečně naklizená domácnost už zase vypadá, jako zákopy u Verdunu. Že má člověk rád pořádek ještě neznamená, že si ho dokáže udržet. Moderní doba naštěstí pomáhá nejen pořádkumilovným, ale také bordelářům.

zdroj: ThinkStock

Zatímco před dvaceti lety by ještě většina Čechů považovala vysávacího robota za sci-fi, dnes už se různí mechaničtí šikulové prohánějí řadou tuzemských domácností. Samozřejmostí jsou také myčky, ale moderní pomocníci se neomezují jen na bílé zboží a roboty.

Pokud se například bojíte otevřít šuplík, ve kterém máte pohřbené všemožné smlouvy s bankami, mobilními operátory nebo třeba s dodavateli energií, i tam vám jde nová doba na pomoc. Především pokrok na energetickém trhu nutí jednotlivé dodavatele modernizovat zákaznické služby.

Konec otravného papírování se blíží pomalu, ale jistě: namísto nepřehledných smluv a výpisů dnes u řady dodavatelů vše potřebné vyřídíte přes internetové zákaznické portály. Jejich pojetí se různí, ale obvykle z nich vyčtete jak základní informace o uzavřené smlouvě a aktuálním stavu plateb, tak i vaši dosavadní spotřebu, informace o odstávkách nebo časy levného proudu.

Dobře zařízený portál vám pak nabídne i vyřízení požadavků ohledně záloh, samoodečtů a klidně i přepisů smluv. S tímto pokrokem jde ruku v ruce také skutečnost, že samotná změna smlouvy nebo přechod k jinému dodavateli už nejsou žádnou černou magií, jako tomu donedávna bývalo.

V tomhle ohledu vám nejlépe pomůže srovnávací portál Srovnam.cz. Na základě PSČ a odhadu vaší spotřeby – žádné osobní údaje nejsou třeba – vám vypíše nabídky všech dodavatelů, dostupných pro vaše odběrné místo, a porovná nejenom jejich cenu, ale také klíčové podmínky nabízených smluv. Pokud v nabídkách energií obecně tápete, na Srovnam.cz budete mít do minuty jasno.

Je pravda, že zrovna bordelářům ani takhle jednoduchá pomoc nemusí udělat radost – přijdou totiž o poslední výmluvu, proč mít doma nepořádek...

Zdroj: srovnam.cz

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články