Zpět na články

Pouštěl si hudbu moc nahlas. Na policisty, kteří jej upozornili, střílel

Policejními manévry a střelbou, při níž nebyl naštěstí nikdo zraněn, skončil v úterý spor o hlučnou hudbu v jednom z domů v Přítlukách na Břeclavsku. Na muže, který obtěžoval hlasitou hudbou sousedy, musela být povolána zásahová jednotka.

zdroj: Mediafax

Když muže policejní hlídka přišla vyzvat, aby toho zanechal, protože obtěžuje sousedy, zabarikádoval se v objektu. Při zatýkání pak čtyřikrát vystřelil, řekla mluvčí policie Kamila Haraštová. 

Muž skončil na psychiatrii

Muž se nakonec policistům vzdal. Do akce ale musela být nasazena jihomoravská zásahová jednotka i vyjednavači. Po podání uklidňujících léků skončil na psychiatrii v Brně-Černovicích. 

"Je otázkou, zda vůbec bude stíhán. Je nyní na lékařích, aby se vyjádřili k jeho duševnímu stavu a také k tomu, zda je trestně odpovědný," zdůraznila Haraštová. Z prvotních informací vyplývá, že muž patrně nestřílel na policisty, ale kolem sebe tak, aby je zastrašil a celá věc neskončila jeho zatčením. 

Celý spor měl původně skončit jen domluvou, popřípadě pokutou za rušení klidu. Muž se ale od samotného počátku při jednání s policií choval podivně. Následně sice tvrdil, že "policii postřílí", kulky z jeho zbraně ale zasáhly jen zařízení místností. Stalo se tak, když policie vnikla do objektu. Pachatel přitom hrozil sebevraždou a vykřikoval nesmyslné věty. Po pohovoru s policisty se ale dobrovolně vzdal.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články