Zpět na články

Při útoku proruských rebelů na Ukrajině zahynulo 20 výsadkářů

Ukrajinská armáda při nočním útoku proruských rebelů na východě Ukrajiny na ztratila 20 mužů. Armáda počet obětí nepotvrdila, takže může být i nižší. K útoku došlo nedaleko místa, kde bylo sestřeleno malajsijské letadlo s 298 lidmi na palubě. 

Ukrajinská armáda Ukrajinská armáda, zdroj: Profimedia.cz

Ukrajinští výsadkáři se prý dostali pod minometnou a tankovou palbu povstalců poblíž města Šachtarsk. I když se armádě podařilo separatisty z některých míst vytlačit, právě v této oblasti i nadále pokračují intenzivní boje. 

Ukrajinská armáda vyhlásila ve čtvrtek na východě Ukrajiny jednodenní příměří. Nizozemští a australští experti a mezinárodní pozorovatelé z Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) se tak poprvé po téměř týdnu snažení mohli dostat na místo pádu malajsijského letounu. 

Podle šéfa ukrajinského generálního štábu Viktora Muženka by měla aktivní fáze bojů proti proruským separatistům na východě země skončit do měsíce. "Protiteroristickou operaci" zahájila Ukrajina v polovině dubna. Podle OSN si boje v oblasti vyžádaly již nejméně 1100 mrtvých. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články