Zpět na články

Prosakují informace zevnitř. Dobeš prý chystá rezignační dopis

Podle informací ParlamentníchListů.cz ministr dopravy Pavel Dobeš z LIDEM již pověřil personální oddělení ministerstva dopravy, aby mu, pro případ, že centrální registr vozidel nebude fungovat, připravilo rezignační dopis, který může, ale nemusí použít.

zdroj: Mediafax

„Dobeš pověřil personální oddělení sepsáním rezignace, kterou samozřejmě ale dle vývoje může, ale nemusí použít,“ informoval ParlamentníListy.cz zdroj.

ParlamentníListy.cz požádaly Dobeše formou SMS o vyjádření. Zatím nereagoval.

Premiér Petr Nečas dal totiž Dobešovi nůž na krk s tím, že registr vozidel musí do pátku fungovat. Rovněž vicepremiérka Karolína Peake se za Dobeše příliš nepostavila.

Peake a Jankovský ho prý už nechtějí

ParlamentnímListům.cz potvrdily tento týden dva zdroje ze sněmovny a třetí přímo z kabinetu Petra Nečase, že v rámci dění na resortech se mohou chystat významná škatulata. Podle informací naší redakce by ministra dopravy Pavla Dobeše, pokud by byl odvolán, mohl nahradit Kamil Jankovský a jeho resort, ministerstvo pro místní rozvoj, by převzala vicepremiérka Karolína Peake.

Vicepremiérce Karolíně Peake a ministrovi Kamilu Jankovskému došla podle všeho trpělivost a nechtějí dál nést odpovědnost za přešlapy svého stranického kolegy Pavla Dobeše. Proto se na tajné schůzce, která se uskutečnila před několika dny, rozhodli ministra dopravy popravit a už minulý čtvrtek o tom informovali premiéra Nečase. Jeho reakce, kterou v úterý do médií prozradila Karolína Peake, byla velmi podrážděná. Premiér odmítnul, aby právě jeho zástupkyně na vládě Dobeše vyzývala k demisi. Prý je to v jeho gesci a Dobeš si zaslouží čas do pátku. Pokud v tento den nebudou registry vozidel fungovat, nejmladší ministr končí.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články