Zpět na články

První a jediný afghánský zábavní park slaví úspěchy

Kabul City Park, jediný zábavní park v betonové afghánské metropoli, těžce zkoušené válkou, navštívilo od říjnového otevření desetitisíce lidí, napsal deník The Daily Mail.

Afghánské hlavní město Kábul Afghánské hlavní město Kábul, zdroj: ThinkStock

Když děti projdou vstupní branou do vůbec prvního afghánského zábavního parku, přivítají je jejich oblíbení kreslení hrdinové, myška Minnie Mouse - kamarádka Mickey Mouse a kocour Tom z animovaných filmů Tom a Jerry.

City Park se prostírá na úpatí zasněžených hor pohoří Hindúkuš vedle špinavé řeky Kábul a poblíž zoologické zahrady, jíž proslavil pouze jednooký lev, kterého oslepil granát vhozený vojákem do jeho klece.

Park má všechny tradiční pouťové atrakce, včetně kolotočů, ruského kola a autodromu, i když nátěry se na některých místech odlupují. Je to jedno z mála míst, kam obyvatelé afghánské metropole mohou vzít své děti ve volný den.

Šestimilionové město je fakticky pevností. Významné budovy jsou chráněny betonovými zdmi a ostnatým drátem, ulice trpí dopravními zácpami, protože dřívější dopravní tepny jsou blokovány, aby se zabránilo sebevražedným atentátníkům proniknout k potenciálním cílům, jako je prezidentský palác. Členové bezpečnostních sil se zbraněmi v rukou hlídají téměř na každém rohu.

V Afghánistánu se válčí už víc než 30 let, a zatímco zahraniční jednotky se chystají ke konci letošního roku ukončit bojové operace, povstalecké hnutí Taliban neztrácí na síle.

Tagy: Afghánistán zábava Taliban Asie

Zdroj: Daily Mail

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články