Zpět na články

Schůze skončila. Poslanci se k Humlovu vydání nedostali

Sněmovna se ve středu nedostala k jednání o tom, zda vydá poslance VV Stanislava Humla k trestnímu stíhání. Schůze poslanců totiž skončila kvůli jednání vlády dříve, než je obvyklé.

zdroj: Archiv

Policie Humla podezřívá ze zmanipulování posudku k dopravní nehodě. Poslanci by měli o jeho vydání rozhodnout ve čtvrtek nebo v pátek. 

Mandátový a imunitní výbor se v úterý k Humlově vydání jednoznačně nevyjádřil. Výbor nepřijal návrh, podle kterého by sněmovně vydání doporučil, a zasedání skončilo v této věci bez usnesení. Sám poslanec po jednání výboru řekl, že o vydání sněmovnu požádá. 

Stejné stanovisko zastával Huml po zveřejnění případu. Později ale tak jednoznačný nebyl, poukazoval na údajně nestandardní postup policie a uvedl, že na vydání netrvá. Postup policie zkritizoval v usnesení i výbor za údajnou liknavost a průtahy ve vyšetřování, za úniky údajů do médií a také za to, že spoluautoři posudku nebyli obviněni. 

Huml se trestního stíhání nebojí

Policie chce Humla stíhat kvůli dva roky starému dokumentu k havárii nákladního vozu s motocyklem. Dokument vypracovala společnost V.V.V. Expert, jejímž ředitelem Huml byl.

Humlův tým se tehdy domníval, že nehoda se mohla stát jinak, než zachycoval policejní plánek, fotodokumentace a skutečné stopy. Trestní oznámení podal soudce Jiří Říha pro podezření z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku. 

Vládní poslanec trvá na tom, že se ničeho nedopustil, a trestního stíhání se nebojí. Kroky policie označuje za podivné. Huml poukazuje například na to, že policie nevyslechla jeho spolupracovníky, kteří se na vypracování posudku podíleli.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články