Zpět na články

Slováci bědují: Sebrali jim Most Chucka Norrise

Slovensko definitivně přišlo o Most Chucka Norrise, který cyklistům umožňuje cestovat z pohraniční Devínské Nové Vsi do rakouské vsi Schlosshof na druhém břehu řeky Moravy. 

Most Chucka Norrise. Most Chucka Norrise., zdroj: aktuality.sk

Zastupitelé Bratislavského kraje na dnešní schůzi rozhodli o tom, že oficiálním názvem mostu bude Cyklomost svobody. Stalo se tak přesto, že občané v letošním referendu podpořili název se jménem hrdiny amerických akčních filmů. 

Pojmenování po Chucku Norrisovi, který se svými neohroženými skutky stal obdivovaným, ale většinou spíš vysmívaným hrdinou, není podle zastupitelů vhodné. Anketa, které se v březnu zúčastnilo přes 18.000 lidí, přitom velkou většinou nezničitelného obránce spravedlnosti podpořila. Až s velkým odstupem se na druhém místě ocitl název Most Marie Terezie a na třetím místě Cyklomost Devínská.

Podle některých zastupitelů název Cyklomost svobody svrchované rozhodnutí hlasujících neodpustitelně opomíjí. "K čemu tedy celá anketa byla?" otázal se na schůzi poslanec Ján Zvonár. Šéf Bratislavského kraje Pavol Frešo mu podle slovenského tisku vysvětlil, že v anketě se prý hlasovalo jen o návrzích, nikoli o skutečném názvu. Podle informací z druhého břehu Moravy Norris nevyvolal velké nadšení ani v Rakousku. 

Malou náplast zklamaným stoupencům americké akční hvězdy připravila internetová společnost Google. Název "Chuck Norris Bridge", tedy Most Chucka Norrise, na populárních mapách Googlu zůstal. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články