Zpět na články

Tajemná sekta kanibalů, kteří vyhrabávají mrtvé a tančí s jejich lebkami

Žijí na hřbitovech, vyhrabávají mrtvé a jejich těla používají i rituálním obřadům. A ano, praktikují i kanibalismus. Seznamte se s indickou sektou Aghori.

Indická sekta Aghori se specializuje na posmrtné rituály a živí se kanibalismem Indická sekta Aghori se specializuje na posmrtné rituály a živí se kanibalismem, zdroj: Profimedia.cz

Aghoriové nestojí o slávu ani pozornost. A není se čemu divit - jejich způsob života není tak úplně obvyklý. Sekta - skupina mužů žijících nedaleko indického města Váránasi - vyznává přísný asketismus. Pomáhá si k tomu posmrtnými rituály, při nichž využívají mrtvá lidská těla. 

Vášně, chtíče, studu a dalších lidských neřestí je zbavují například rituály, při nichž popíjejí z lebek mrtvých. Kromě toho většina z Aghoriů v rámci svého asketismu jí jen těla mrtvých. Budiž jim ke cti, že kvůli tomu alespoň nezabíjejí - poslouží jim místní hřbitovy. 

Polský fotograf Jan Skwara s příslušníky sekty strávil čtyři dny, během nichž ho nechali nakouknout do svého pro civilizovaný svět nepochopitelného a odsouzeníhodného životního stylu.

Upozorňujeme, že fotografie nejsou vhodné pro citlivé povahy...

Celá galerie

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články