Zpět na články

Tajemné poselství: Černý březen a pak revoluce. Češi, nebuďte ovce a bojujte

Hnutí Anonymous, které hrozí tím, že poslední březnový den shodí celosvětově internet, vyvíjí denně různé další aktivity. Od loňského podzimu navíc jeho pozornosti neuniká ani Česká republika - a rozhodně nejde jen o zdánlivě nevinné napadání internetových stránek politické strany, vlády, parlamentu, OSA. Anonymous totiž hovoří také o tzv. „černém březnu“ a revoluci 2012.

zdroj: Profimedia.cz

Věci se dávají do pohybu. Anonymous hovoří o tom, že lidstvo dokonce vstoupilo do války. „Světové mocnosti a jejich loutky v podobě lokálních vlád zkorumpovaných politiků se nyní víc než kdy dřív snaží útočit na základní principy internetu. Proto říkáme lidem, že mají veškerou moc a veškeré potřebné prostředky k tomu, aby se chopili své svobody,“ říkají lidé z Anonymous v jednom ze svých videí umístěných na server youtube.com. Vysvětlují rovněž, že nejsou aktivisté, hackeři, demonstranti, revolucionáři, nebo „jen“ intelektuálové – ale že jsou „myšlenka“.

Právě v rámci myšlenky vyzývají, aby lidé slepě nedůvěřovali politikům, ekonomům ani dalším falešným prorokům. „Nikdo vás nespasí. Žádný guru, žádný mesiáš, žádný vůdce, žádná politická strana. Věřte sami v sebe, ve své schopnosti. My jsme ti, na které jsme čekali. Ale skrytě vládnoucí elity a nadnárodní korporátní organizace se snaží omezit naši svobodu. Jejich vzorem je čínská cenzura internetu. Vědí, že v demokratických státech nelze cenzuru zavést hned, ale musí to dělat nenápadně a pomalu. My v hnutí máme různé politické názory. Spojuje nás myšlenka, že internet musí zůstat svobodný. Cenzura je nepřípustná. Nesnažte se nás zaškatulkovat. Nejsme komunisté a komunisty nehledejte na internetu. Mocné komunisty, kteří převlékli kabáty, hledejte ve vysokých funkcích, jsou rozlezlí ve všech politických stranách. Stala se z nich připomínka toho, že mírná revoluce nikam nevede,“ uvádí se v klipu nazvaném revoluce 2012 Anonymous.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články