Zpět na články

Tatér, který zběhl k cukrařině. Jeho dorty jsou k neuvěření!

Říká si Král pečení, přestože ještě před pěti lety nevěděl ani, jak upéct piškotový korpus. Brit Ben Cullen se však pro přípravu dortů tak nadchl, že ze dne na den opustil svou kariéru tatéra a přesunul se k troubě. Místo s jehlou tak kouzlí z fondánem a jeho dorty jsou naprosto úžasné!

Ben Cullen se z tatéra proměnil v uznávaného cukráře Ben Cullen se z tatéra proměnil v uznávaného cukráře, zdroj: Profimedia.cz

Celá galerie

Jeho dorty jsou nevšední hlavně tím, že by v nich nikdo nehledal sladkost! Takový plátek pizzy, plechovka coca-coly, zapečený toast, salát nebo třeba krvavý flák masa však stačí rozkrojit a odhalí se lahodná kombinace piškotu a krému. 

Jeho sladká umělecká díla jsou o to pozoruhodnější, že je Cullen cukrář-samouk. Byť ve zdobení se mu samozřejmě hodila léta praxe v tetovacím studiu a schopnost vytvořit i ty nejmenší detaily.

Když mu matka jednoho zákazníka v roce 2015 ukázala pár svých dortů, objevil nový smysl života. Zavolal své matce, aby mu dala recept na základní korpus. A začal! Po roce se už pečením naplno uživil. Mezi jeho zákazníky patří známé celebrity a vystupoval už v nejedné show. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články