Zpět na články

Tragédie v americkém Brooklynu. Při požáru zahynulo sedm dětí

Sedm dětí ve věku 5 až 15 let zahynulo při požáru, který v noci na sobotu zachvátil rodinný dům v newyorské čtvrti Brooklyn. Dvě další osoby jsou v kritickém stavu. Oběti patří k jedné rodině. Oheň se vznítil od závadné kuchyňské plotýnky. Na hašení se podílelo 25 záchranářských jednotek, pomáhali jim dobrovolní záchranáři a lékaři. 

Ilustrační foto Ilustrační foto, zdroj: ThinkStock

Zraněné jsou patnáctiletá dívka a její pětačtyřicetiletá matka. Ohnisko požáru bylo v přízemí, kde se nacházela porouchaná plotýnka. Požár odtud stoupal do horního patra, kde spalo devět lidí. Naneštěstí měl dům detektory kouře v suterénu a nikoli v přízemí a na patře.

Matka a dcera se před ohněm zachránily skokem z okna. Obě utrpěly popáleniny a přiotrávily se kouřem. Otec rodiny byl tou dobou na konferenci. Hasiči dostali hlášení krátce po půlnoci místního času. Na místě zasahovalo asi sto členů hasičského sboru, kterým se oheň podařilo rychle uhasit. 

"Jedná se o největší tragédii spojenou s požárem v tomto městě za posledních sedm let," řekl na tiskové konferenci představitel hasičů Daniel Nigro.

Soused Nate Weber vypověděl, že v době požáru křičela před domem jedna žena: "Moje děti jsou uvnitř. Odveďte je ven, odveďte je ven."

"Jsou to dobří lidé. Děti vždy pomáhaly lidem. Nemohu tomu uvěřit, nechápu to," řekl muž, který žije v sousedství, ale nepřál si být jmenován. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články