Zpět na články

Turecko zatklo 16letého studenta za urážku prezidenta

Přituhující autoritativní režim v Turecku má další zářez. Policie zatkla 16letého studenta ve městě Konya za urážku prezidenta. Hrozí mu až čtyři roky vězení.

V Turecku se proti autoritativním metodám Recepa Erdogana koná řada opozičních demonstrací V Turecku se proti autoritativním metodám Recepa Erdogana koná řada opozičních demonstrací, zdroj: Profimedia.cz

Mladý člen místní levicové organizace urazil prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana ve středu. Měl se toho dopustit během vzpomínkové akce k uctění památky učitele, kterého v roce 1930 zabili islamisté.

Deník Hürriyet upřesnil, že mladík se při projevu, který při této příležitosti pronesl na náměstí, pustil do Erdogana a do jeho režimu, jež zejména obvinil z korupce.

Policie studenta poté zadržela ve škole a ještě téhož dne večer předvedla před soudce. Zadržený provinění popřel, soudce ho nicméně přesto obvinil a uvalil na něj vazbu.

Premiér Ahmet Davutoglu na dotazy novinářů k této aféře, která vyvolala bouři nevole na sociálních sítích, konstatoval, že rozhodnutí justice je správné. "Všichni musejí projevovat úctu vůči úřadu prezidenta," prohlásil.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články