Zpět na články

Ukrajinská armáda objevila čtyři přeživší ze sestřeleného letadla

Speciální jednotka ukrajinské armády v úterý nalezla a poté převezla do bezpečí čtyři členy sestřeleného letadla An-26, které bylo nalezeno na východě země u hranic s Ruskem. Na palubě bylo v době útoku osm pasažérů.

Ukrajinská armáda Ukrajinská armáda, zdroj: Profimedia.cz

Další dva členy posádky podle mluvčího ukrajinské "protiteroristické operace" Vladislava Selezňova zadržují proruští radikálové, osud zbylých dvou vojáků je nejasný. Podle pondělního tvrzení vzbouřenců jsou v jejich rukou čtyři členové posádky sestřeleného letadla. Byli prý převezeni k výslechu do ukrajinského města Krasnodon, které je pod kontrolou separatistů. 

Ukrajinská armáda v úterý vydala prohlášení, podle něhož připravuje operaci k osvobození zadržovaných vojáků. Bližší podrobnosti vojenské velení neuvedlo. 

Letadlo An-26 bylo sestřeleno nedaleko ukrajinsko-ruských hranic v místech, kde operují silné oddíly vzbouřenců. Ti tvrdí, že letadlo bylo zasaženo jejich raketou. Ukrajinské ministerstvo obrany tuto verzi zpochybňuje, protože letoun se prý pohyboval ve výšce 6500 metrů, což je mimo dosah mobilních raket povstalců. 

Kyjev už v pondělí označil za pravděpodobného viníka katastrofy Rusko. Podle vojenských expertů mohla stroj zasáhnout ruská protiletadlová baterie Pancir nebo raketa vzduch-vzduch odpálená z ruského vojenského letounu. Nedaleko místa incidentu leží ruské vojenské letiště Millerovo, odkud podle ukrajinského velení útočící ruský stroj startoval. 

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články