Zpět na články

Úřad Babišovi kvůli střetu zájmů uložil pokutu 200 tisíc korun

Černošický úřad uložil premiérovi Andreji Babišovi (ANO) za přestupek v podobě střetu zájmů pokutu 200 tisíc Kč, napsal ve středu deník Právo s odvoláním na důvěryhodný zdroj. 

Andrej Babiš se proti rozhodnutí černošického úřadu odvolal Andrej Babiš se proti rozhodnutí černošického úřadu odvolal, zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Premiér v úterý uvedl, že jeho právníci proti rozhodnutí Černošic podali odvolání, podrobnosti rozhodnutí úřadu dosud nebyly známy. Babiš čelí podezření, že i když je vysokým ústavním činitelem, stále prostřednictvím holdingu Agrofert ovládá média.

Městský úřad vydal rozhodnutí před dvěma týdny. Z Babišovy následné reakce už bylo zřejmé, že stanovisko bylo v jeho neprospěch. 

Premiér se hájí tím, že holding vložil do svěřenského fondu. Tvrdí, že tak splnil povinnosti, které ukládá zákon o střetu zájmů. Podnět černošické radnici odeslala organizace Transparency International ČR (TI ČR), podle níž Babiš holding Agrofert ovládá i po převedení do svěřenských fondů a vlastnictvím médií porušuje zákon. Radnice v Černošicích je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, v nichž premiér žije.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články