Zpět na články

V pražských Modřanech se v noci střílelo. Muž vážně zranil dva lidi

Policie vyšetřuje potyčku a střelbu v Praze Modřanech. Incident se odehrál ve čtvrtek před půlnocí a byli při něm postřeleni dva lidé, řekla mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Osmapadesátiletý muž, který podle mluvčí z legálně držené zbraně vystřelil na skupinu mladíků, je podezřelý z pokusu o těžkou újmu na zdraví a hrozí mu až deset let odnětí svobody, ze stejného činu jsou však podezřelí i mladíci. 

Střelba v Modřanech Střelba v Modřanech, zdroj: Mediafax

Kropáčová uvedla, že čtvrteční střelba zřejmě souvisí s napadením, které se odehrálo v listopadu. Tehdy několik lidí údajně demolovalo odpadkové koše, a když je kolemjdoucí muž napomenul, zbili ho tyčí, kopali do něj a způsobili mu mnohočetná zranění. 

Muž, který byl obětí napadení, ve čtvrtek pozdě večer potkal v parku tři mladíky, v nichž prý poznal útočníky, a oznámil to policii. "Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že mezi mužem a mladíky vznikla rozepře, která vyvrcholila napadením a střelbou," uvedla Kropáčová. Muž vytáhl legálně drženou zbraň a dva protivníky postřelil. 

Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové utrpěli dva dvacetiletí mladíci poranění dolních končetin. Byli na místě ošetřeni a převezeni do nemocnice. 

Policie nyní účastníky incidentu vyslýchá a zkoumá, zda muž střílel v nutné obraně," řekla mluvčí. Dodala, že současně se vyšetřuje také listopadové napadení.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články