Zpět na články

Z muničního skladu ve Vrběticích se nadále ozývají další výbuchy

Ze zdemolovaného muničního skladu společnosti Imex Group ve Vrběticích, se v noci ozvaly další dva výbuchy. V areálu se nicméně stále nachází spousta nevybuchlé munice. Vysoký stupeň nebezpečí zatím znemožňuje pyrotechnikům dostat se na místo.

Z muničního skladu ve Vrběticích se v noci ozvaly další výbuchy. Z muničního skladu ve Vrběticích se v noci ozvaly další výbuchy., zdroj: isifa/MAFRA/Michal Klíma

Desítky policistů jsou stále rozmístěny v okruhu asi dvou kilometrů a celou oblast nepřetržitě střeží. Přilehlá střední škola je i nadále uzavřená, stejně tak celý areál bývalých Vlárských strojíren, odkud byly ve čtvrtek evakuovány stovky lidí. Příjezdové cesty jsou nicméně průjezdné. Záchranáři informovali i obyvatele sousedních obcí, kterým by ale podle policie vzhledem k tomu, že areál je v údolí a v dostatečné vzdálenosti od zástavby, nemělo hrozit nebezpečí.

Dva zaměstnanci ostravské společnosti Imex Group, která má sklad pronajatý, jsou stále nezvěstní.

Podle policejní mluvčí Moniky Kozumplíkové po nich chtějí policisté pátrat. Rovněž chtějí ze vzduchu eliminovat požářiště."Povětrnostní podmínky zatím nedovolují, aby vzlétl vrtulník s termovizí, který bude prozkoumávat postižené místo a především epicentrumvýbuchu. Čekáme, až přestane pršet," uvedla Kozumplíková.

Místo neštěstí zkoumají bezpilotní stroje z vojenského technického ústavu, informace pyrotechnici vyhodnocují. K tomu, aby mohli vstoupit na požářiště, potřebují však jistotu, že teplota výrazně poklesla.

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články