Zpět na články

Zeman nemá rakovinu, vzkázal jeho lékař. Hrad žaluje radního za pomluvu

Ošetřující lékař prezidenta Miloše Zemana označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které zaslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Lékař podle něj reaguje na zprávy, že prezident údajně trpí rakovinou.

Prezidentův ošetřující lékař vzkázal, že Zeman rakovinou netrpí Prezidentův ošetřující lékař vzkázal, že Zeman rakovinou netrpí, zdroj: Michal Protivansky/CNC/Profimedia

"Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy," uvedl Kalaš.

Radní obvodu Brno-střed Svatopluk Bartík (Žít Brno) na sociálních sítích uvedl, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Prezident podle něj ví o diagnóze asi tři týdny a léčbu prý odmítl. Ovčáček tvrzení brněnského politika v úterý označil za odporné lži. 

Ve středu na twitteru napsal, že prostřednictvím Zemanova právního zástupce bylo podáno trestní oznámení pro podezření z trestního činu pomluvy a žaloba na ochranu osobnosti. Prezidentův právník podle mluvčího také podal návrh na předběžné opatření soudu, aby Bartík informace stáhl a dále nerozšiřoval. Bartík má vypnutý telefon a na dotazy nereaguje. 

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl. Při oznámení své kandidatury letos v březnu řekl, že absolvoval vyšetření, které potvrdilo, že má cukrovku a polyfunkční neuropatii.

V září podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu (CT), která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Zprávy o svých zdravotních problémech označil za špinavou kampaň části médií. V pondělí řekl, že mu "v sobotu odešla cukrovka".

diskuze: 0 příspěvků, nových

Zpět na články